Mistrzowskie rozpoczęcie sezonu w wykonaniu KS Nowa Era Toruń

Bardzo dobrze przepracowany okres wakacyjny owocuje wyśmienitym początkiem sezonu 2022/2023. Tenisiści stołowi KS Nowa Era Toruń udanie rozpoczęli pierwszy cykl zawodów wojewódzkich. Zwycięstwami w swoich kategoriach wiekowych mogą się pochwalić Miłosz Rękas – Kadet oraz Ignacy Utylski – Żak. Dzięki temu awansowali do Grand Prix Polski Kadetów 7-9.10.2022r i Grand Prix Polski Żaków Sępólno Krajeńskie 30.09-2.10.2022r.

Miłosz w finale zawodów pokonał swojego brata Macieja. W starszej kategorii wiekowej – Junior Miłosz niespodziewanie doszedł do finału gdzie stoczył bardzo wyrównany pojedynek z doświadczonym pierwszoligowcem. Wysoko na 4 miejscu uplasował się Gracjan Kęsik, pokazując duży potencjał.

Iza Skowrońska dwukrotnie zajęła 4 miejsce w młodziczkach i kadetkach. W kolejnych prestiżowych zawodach Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim nie miała sobie równych i niespodziewanie wygrała zawody żaczek. Widać, że forma młodej zawodniczki rośnie z turnieju na turniej. W jeszcze młodszej kategorii wiekowej błysnął Ignacy Utylski. W skrzatach ogólnopolski turniej Pingla Cup uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski. Z tego powodu niezmiernie cieszy 5 pozycja dziewięciolatka z Torunia.

Przed nami rozpoczęcie rozgrywek ligowych (3 liga, 4 liga i liga młodzieżowa) oraz pierwsze Grand Prix Polski Młodzików w Zielonej Górze 23-25.09.2022r, na które Julian Korzus posiada limit ze względu na wysoką pozycję w ogólnopolskim rankingu. W najbliższym czasie czekają nas wielkie emocje. Trzymamy kciuki za młodzież KS Nowa Era Toruń.